روستا برگ جهان، لواسان، لواسانات، طبیعت گردی، کوه نوردی

شما اینجا هستید: طوایف برگ جهان طایفه لبافی شجره نامه طایفه لبافی ها از شاخه کربلائی رمضانعلی


شجره نامه طایفه لبافی ها از شاخه کربلائی رمضانعلی

فرستادن به ایمیل چاپ
میانگین امتیار کاربران: / 5
ضعیفعالی 

با سلام و احترام، قابل توجه طایفه لبافی ها از شاخه کربلائی رمضانعلی

شجره نامه ای تهیه شده که با کمک شما تکمیل می گردد اگر در خصوص آن نظری دارید لطفا اعلام نمائید تا اصلاح گردد.

اگر این فایل را نمی توانید مشاهده کنید و یا می خواهید آن را دانلود نمایید کلیک کنید.

FacebookTwitter
نظر (14)
 • محمود فیض آبادی

  این قابلیت آماده شده است که فایل های PDF درون سایت نمایش داده شوند. اگر مشکلی در نمایش این فایل PDF وجود داشت اطلاع دهید. ممنون

 • علی اکبر لبافی

  سلااام جناب آقای مصطفی لبافی
  البته مشخص نیست شما کدام مصطفی لبافی هستید. ولی پس از خواندن مطالب که با توجه به شیوه ی جدید آقا محمود نمی دانم همه ی مطلب را توانسته ام دانلود کنم یا خیر متوجه شدم شما مصطفی فرزند جناب آقای محمد لبافی هستید. چون نام فاطمه خانم را در ذیل فرزندان مسیب درج نکرده اید.
  حضورتان را در جمع نویسندگان سایت تبریک می گویم.کار نیکویی آغاز کرده اید ولی همانطور که خودتان اشاره کرده اید کامل نیست. من در فرصت کوتاهی که مطالعه کردم به موارد زیر اشاره کنم.
  نام اصلی شمسی فرزند محمدرضی زبیده است.
  همسر محمد ربیع مرحوم لیلا لبافی و فرزندانشان رضا،آیت الله، علی ، داود و یک دختر که آلزایمر امانم نداد نامشان را بنویسم. امیدوارم این بخش از طایفه به همت آقای مصطفی لبافی دیگر یا مرتضی کامل شود. در ضمن حسین نیز نام فرزند دیگری از محمد رضی بود که از قلم افتاده است.

 • محمود فیض آبادی

  درست حدس زدید. این مطلب را آقای مصطفی لبافی فرزند محمد ارسال کردن.
  در مورد شیوه نمایش هم باید عرض کنم مطلب آقا مصطفی یک فایل PDF بود که نمایش آن در سایت امکان پذیر نبود و برای نمایش و دیدن فایل صرفا باید فایل PDF دانلود میشد. تا اینکه با استفاده از Google Docs این امکان فراهم شده است که از این به بعد فایل های PDF درون سایت نمایش داده شوند.
  با این کار امکان کشیدن و طراحی چارت شجره نامه ها در فایل Word و سپس PDF کردن آن و بعد از آن نمایش در سایت وجود دارد و نیازی به دانلود آن فایل نیست.
  نکته بعدی اینکه در صورتی که خطایی داده شد و فایل نمایش داده نشد با Refresh کردن صفحه مشکل رفع خواهد شد.

 • morteza labbafi

  با سلام و تشکر از آقای مصطفی لبافی به‏خاطر پیگیری‏های ارزنده‏شان
  یکی دوسال هست که بنده مشغول تهیه‏ و تدوین فهرست مقدماتی رفتگان کل روستا هستم. و البته از نتیجه‏ی زحمات تمام دوستانی که هم‏چون آقامصطفی دراین‏مورد اقدام کرده‏اند، بهره برده‏ام. تصور می‏کنم هرگونه نظر اصلاحی را راجع به شجره‏نامه‏ی طوایف، باید به بعد از درج فهرست مذکور محول کرد. چرا که اگر حمل بر خودستایی نگردد، این فهرست کامل‏ترین، فراگیرترین و درعین‏حال مستندترین فهرستی‏ست که تاحال استخراج شده و مآلاً فقط با اصلاح و مبنا قراردادن آن می‏توان دست به ترسیم شجره‏نامه‏های طوایف زد. اما روشن است که تا استخراج و تدوین نهایی و اصلاح و اضافات آن فهرست، هرکدام از دوستان از هر طایفه و خانواده‏یی که هستند [با الگوقراردادن طایفه‏ی اثباتی و لبافی و همین کار ارزشمند اقا مصطفی]، باید آستین‏ها را بالا بزنند.
  اما باتوجه به توضیحاتی که عرض شد، جهت یادآوری و در ادامه‏ی یادآوری‏های مهندس لبافی و در تکمیل ان، نکاتی را عرض می‏کنم:
  مرحوم کربلایی رمضان‏علی [حداقل] دو همسر داشته که همسر اول مادر مرحوم کربلایی‏حسین‏علی و همسر دوم مادر مرحوم رحمت‏الله بوده است. نام پدر همسر دوم [زبده‏نسا] مرحوم "حاجی‏اسماعیل جان‏نثاری" بوده که آقا مصطفی سهواً "کربلایی‏اسماعیل لبافی" درج کرده‏اند. زبده‏نسا بعد از فوت رمضان‏علی به تهران رفته و ازدواج می‏کند که حاصل آن ازدواج نیز چند فرزند بوده است.
  نام کامل دختر مرحوم خلیل‏الله پلویی [همسر مرحوم حاج‏حبیب‏الله] فاطمه‏سلطان بوده است. ایشان مادر مرحومان صفوة‏الله، شهربانو، مریم‏بانو، و خانم مرضیه لبافی بوده‏اند.
  نام همسر مرحوم رحمت‏الله، خانم‏جان لبافی [در اصل جان‏نثاری دختر مرحوم ابوالقاسم] بود.
  نام دختر مرحوم محمدربیع لبافی، حاجیه‏خانم ام‏البنین(فاطمه) است.
  مرحوم محمدرضی از خانم مرضیه لبافی پسری به نام حسین داشتند که درحدود ده‏سالگی به علت سقوط از بام فوت نمودند.
  ازمیان پسران مرحوم رحمت‏الله لبافی، نام پسر ارشد ایشان "محمدنبی" جا افتاده است. وی در حدود سال1320 و در حوالی سی‏سالگی فوت نمودند. ضمناً مرحوم رحمت‏الله دختری به نام شوکت داشتند که در حدود هشت‏سالگی و حوالی سال‏های 1310 تا 1312 در مواجهه با سیل غرق شده و فوت نموده‏اند.
  مرحوم خیرالنسا دخترخوانده‏ی مرحوم کربلایی‏حسین‏علی با مرحوم محمدیوسف اثباتی ازدواج نمود.
  می‏توان در ادامه‏ی ترسیم شجره‏نامه‏ی این خانواده، فرزندان مرحومان غضنفر[ مرحوم حجت‏الله و حاجیه‏خانم حوا] و اباذر[ مرحومه مهین‏بانو و آقای نعمت‏الله] را درج نمود.
  فرزندان مرحوم علی‏اوسط [که بنده شک دارم ایشان فرزند رمضان‏علی بوده یا فرزندخوانده‏ی ایشان] خاورسلطان و یعقوب بوده است.
  باز هم از تلاش تحسین‏برانگیز آقای مصطفی لبافی تشکر می‏کنم و امیدوارم همکاری‏های ایشان مستمر باشد.

 • Esmaeil Esbati

  با تشکر فراوان چقدر اسامی آشنا و روابط درست تبیین شده اند.
  کار آقا مرتضی لبافی هم از همین جا میشود حدس زد که باید مستند باشد - و باید زحمت زیادی برای آن کشیده باشند .

 • مصطفی لبافی

  سلام
  با تشکر از آقا مرتضی لبافی

  چند نکته:

  1- در صورت وجود همسر اول کربلائی رمضانعلی اطلاعاتی ندارم اگر اطلاعاتی دارید لصفا بگوئید تا درج شود . در خصوص پدر همسر دوم چون در عقد نامه فامیلی کربلائی رمضانعلی و کربلائی اسماعیل هر دو بلگجانی ثبت شده.
  2- در مورد علی اوسط خبری بود که خانه ای که منزل عمو ربیع خدابیامرز بود توسط مرحوم حاج علی اصغر لبافی از علی اوسط خریداری و بعد از آن عمو ربیع خریداری کرده
  از اینجا معلوم میشود که علی اوسط از رمضانعلی ارث برده که کنار کربلائی حسینعلی بوده ( این خبر را شنیده ام اگر صحت ندارد اعلام نمائید )
  3- با تشکر از شما ، مطالب شما استفاده میشود . این شجره نامه فعلا کلی میباشد و در مورد جزء به جزء در حال جمع آوری میباشم

 • مصطفی لبافی

  با سلام
  اگر عزیزان در مورد شجره نامه ها کامل مطالب را عنوان کنند خوب است
  مثل شجره نامه اثباتی ها از قول آقای محمد تقی اثباتی ، نمی توان از متن آن مطالب استخراج کرد چون بعضی ها نام پدر و مادر ندارند و معلوم نمیشود با چه کسانی فامیل بوده اند مثلا از کسی شنیدم مرحوم کربلائی علی اصغر اثباتی خواهر زاده کربلائی حسینعلی میباشد ، به شجره نامه اثباتی ها مراجعه کردم ولی مطلبی بدست نیامد

 • leila labbafi

  سلام
  من خیلی خوشحالم که بعد از سال ها یک نفر پیدا شد که دل ما را گرم کند تا ذوقی پیدا کنیم و شجره نامه ی نیمه تماممان را با word (به قول این ها) درست کنیم و بیاوریم تا بقیه هم استفاده کنند از آن وبسی خوشنود شوند و برای سلامتی پدر مادرمان دعا کنند یا برای پدربزرگ مادربزگمان فاتحه ای بخوانند یا ...
  فقط می خواهم اعلام کنم که شجره نامه ی طایفه حاج محمد لبافی البته با کمی نقص ( که ان شا الله دوستان در اینجا ببینند و تکمیل کنند ) در دست احداث است
  لطفا دوستان اجازه دهند تا ما نیز به جمعشان بپیوندیم.
  با تشکر
  لیلا لبافی فرزند ابراهیم، نوه ی حاج حبیب الله، نتیجه ی حاج محمد

 • morteza labbafi

  با سلام و تشکر از همت و دقت‏نظر آقای مصطفی لبافی
  1 ــ در مورد دوهمسره‏بودن مرحوم کربلایی‏رمضان‏علی، بنده قول پدرم حاج‏مسیب را دارم که تأکید مؤکد دارند مرحوم کربلایی‏حسین‏علی با مرحوم رحمت‏الله برادر امّی نبوده و به‏عبارتی از مادر جدا بوده‏اند. و درست به‏همین دلیل بوده که بعد از فوت مرحوم رمضان‏علی، وقتی مرحومه زبده‏نساء با ازدواج مجدد به تهران می‏آید و صاحب فرزندانی دیگر می‏شود؛ از آن‏جا که کربلایی‏حسین‏علی فرزند زبده‏نساء نبود، طبیعتاً با خانواده‏ی جدید وی نیز حشرونشری نداشت. اما رحمت‏الله و خواهران تنی وی [مرحومه خدیجه‏خاتون همسر کربلایی‏محمدعلی جان‏نثاری و مرحومه زهراخاتون همسر حاج‏محمد لبافی] با زبده‏نساء و فرزندان جدیدش رفت‏وآمدهای بسیار داشته‏اند.
  2 ــ یکی دیگر از دلایل تردیدناپذیر مبنی بر دوهمسره‏بودن مرحوم رمضان‏علی، اختلاف سن بسیار بالای حسین‏علی و رحمت‏الله در وهله‏ی اول و بعد، سه دختر اول ایشان [بویژه همسر مرحوم حاج‏علی‏محمد] با کوچک‏ترین دخترانش [خدیجه و زهرا] است. با تخمین حدودی، بسیار روشن است که همسر حاج‏علی‏محمد، قبل از سال 1245 [سال ازدواج رمضان‏علی و زبده‏نساء] به دنیا آمده است.
  3 ــ نام مشترک فامیلی رمضان‏علی و مرحوم اسماعیل بلگیجانی، نمی‏تواند مبنای این نتیجه‏گیری شود که هردو از یک طایفه باشند. چون قبل از آمدن مأمورین سجل احوال به برگ‏جهان، نام خانوادگی تمام افراد "بلگیجانی" بود.
  4 ــ دراین‏که منزل فعلی ورثه‏ی مرحوم محمدربیع لبافی قبلاً در مالکیت یعقوب پسر مرحوم علی‏اوسط بوده، هیچ شکی نیست. [سند مصالحه و انتقال این خانه، در مخزن مجموعه‏اسناد سایت موجود است] اما این موضوع به‏تنهایی نمی‏تواند حاکی از رابطه‏ی پدری‏پسری بین رمضان‏علی و علی‏اوسط باشد. جرا که هیچ بعید نیست علی‏اوسط خانه‏ی مذکور را از کربلایی‏حسین‏علی به ارث برده باشد. [و از دید بنده این احتمال را نیز باید درنظر داشت که شاید علی‏اوسط فرزند حسین‏علی بوده.] درعین‏حال مسن‏ترین فرد حال‏حاضر این خانواده، یعنی پدرم حاج‏مسیب و همچنین دخترعموی گرامی‏مان سرکار خانم لعیا لبافی و ایضاً حاج‏احمدآقا لبافی نیز از مرحوم علی‏اوسط تصویر روشنی ندارند و نمی‏توانند با قاطعیت اظهار کنند که علی‏اوسط فرزند رمضان‏علی بوده است.

  بازهم از سعی و اهتمام شما تشکر می‏کنم و امیدوارم دیگردوستان نیز در این مهم اقدام کنند.

 • morteza labbafi

  من نمی‏دانم چه اتفاقی افتاده که خانم لیلا لبافی نیم‏نگاهی از سر التفات به سایت داشته‏اند. [این‏روزها از هیچ اتفاقی درشگفت نباید بود] حضور در فضایی که در اساس و بنیان و همچنین تشویق و ترغیب دیگران برای مشارکت در آن، باری به‏هرجهت زحمات زیادی کشیده‏اند.
  علت هرچه هست مهم نیست. ما آن را به فال نیک می‏گیریم و مشتاقانه ترسیم شجره‏نامه را از سوی ایشان انتظار می‏کشیم.

 • بهزاد ليان  - شجره نامه اهالي دارآباد شميران

  با سلام خدمت سروران گرامي آقايان لبافي

  من از روستاي شما نيستم بلكه از روستاي دارآباد شميران هستم ولي اصل و نسب روستاي ما و شما چندان دور از هم نيست
  من از ده سال قبل بطور پراكنده به جمع آوري اطلاعات اهالي محل پرداختم و حدود دو ماه است كه خيلي جدي شجره نامه طايفه هاي دارآباد شميران را دارم كامل مي كنم كه حدود سي طايفه مي باشد
  مزاحم شما نمي شوم و در كارتان دخالت هم نمي كنم فقط خواستم بدانيد كه در همسايگي شما ( يعني روستاي دارآباد شميران ) كسي هست كه دارد كار مشابه شما را مي كند
  شايد بتوانيم از تجربيات همديگر استفاده كنيم
  مثلا روش نمايش من كه خودم طراحي كردم خيلي شبيه نمايش شما است ولي نمايش من از راست به چپ است و مال شما از چپ به راست
  كساني كه به گذشته خود و بستگانشان توجه كرده و اهميت ميدهند و آن را ثبت كرده و براي نسل هاي آينده حفظ مي كنند كار بسيار با ارزش و با اهميتي را انجام ميدهند
  برايتان آرزوي موفقيت مي كنم

 • maryam poloee

  من بسیار علاقه به دیدن شجره نامه حاج محمد رادارم. B)

 • نــدا لبافي

  سلام خدمت هم طايفه هاي عزيز
  بعد از مدت ها برگشتم
  و برام خيلي جالب بود اين شجره نامه ولي متاسفانه نميتونم به اين فايل دسترسي داشته باشم
  :cr: :(

 • علی اکبر لبافی

  با عرض تبریک از بازگشایی دوباره سایت برگجهان. مرور مطالب فوق بسیار خاطره انگیز است. در ضمن نقاط کوری در تحقیقاتم را مطالب فوق روشن کرد که بدین وسیله از آقای مصطفی لبافی تشکر دوباره می کنم


تنها کاربران عضو شده در سایت می توانند نظر خود را ارسال کنند!
اگر در سایت عضو هستید با نام کاربری و رمز عبور خود در سایت وارد شوید
برای ارسال نظر لطفاً قوانین سایت را در نظر داشته باشید...


 
 
 
 

فرهنگ لغات برگجهانی

محبوب ترین مطالب


Warning: Creating default object from empty value in /home/cmatcar7/public_html/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /home/cmatcar7/public_html/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /home/cmatcar7/public_html/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /home/cmatcar7/public_html/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /home/cmatcar7/public_html/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /home/cmatcar7/public_html/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

آخرین مطالب


Warning: Creating default object from empty value in /home/cmatcar7/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /home/cmatcar7/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /home/cmatcar7/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /home/cmatcar7/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /home/cmatcar7/public_html/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109